Ile można było zarobić na ostatnim spadku?

Pisaliśmy ostatnio o oczekiwanych spadkach na polskim WIG20. Teraz pokażemy Wam ile można było na tym spadku zarobić (tak, jeśli ktoś nie wie to na spadkach można zarabiać… i to znacznie szybciej niż na wzrostach, ponieważ panika jest silniejsza niż chciwość). Są takie instrumenty finansowe jak opcje na W20 (OW20) i na nich się dzisiaj skupimy.

Na akcjach w zdecydowanej większości przypadków traciliśmy (po kilkanaście, a nawet kilkadziesiąt %). W przypadku opcji spadkowych można było zarobić… nawet 10`000%.

Kurs opcji OW20U1250 w połowie lipca wynosił: 4,00… a już w połowie sierpnia: 400,00

A więc inwestując np. 400 zł mogliśmy zarobić 40`000 zł. Bardzo niezły zysk jak na miesiąc czasu.

Jeśli mamy akcje na długi okres (i nie chcemy ich zamykać) to można wykorzystać tu strategię hedgingu (zob. słownik na naszej stronie). Wówczas spadek portfela akcyjnego nie będzie tak odczuwalny, ponieważ będziemy zarabiać na spadkach, co zrekompensuje (czasem z dużą nawiązką) stratę na akcjach.


Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Wyszukaj

Archiwa

Kategorie

Dla początkujących

Poświęć czas na poznanie sekretów inwestowania na rynkach i uwolnij się od finansowych zmartwień.

Zobacz więcej

Założyciele bloga MarketInwestor www.marketinwestor.pl nie ponoszą odpowiedzialności za decyzje inwestycyjne podjęte na podstawie informacji zawartych na blogu MarketInwestor, ani za szkody poniesione w wyniku decyzji inwestycyjnych podjętych na podstawie zawartości bloga. Treści tu zawarte nie są rekomendacjami w rozumieniu Rozporządzenia Rady Ministrów z dnia 21 kwietnia 2004 r,. w sprawie informacji stanowiących rekomendacje dotyczące instrumentów finansowych lub ich elementów.