Konferwncja Wall Street 15

W zeszły weekend (02-05 czerwca) odbyła się już 15 edycja konferencji Wall Street w Zakopanem, w której i my braliśmy udział. Jest to największe (było ponad 830 osób) spotkanie inwestorów indywidualnych w Europie Środkowo Wschodniej, której to organizatorem jest Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych (SII).
W czwartek odbyło się Forum NewConnect i Catalyst, a od piątku zaczęła się właściwa część Konferencji. Na Konferencji spotkaliśmy się ze znanymi analitykami rynku kapitałowego oraz zarządami spółek, braliśmy udział w panelach dyskusyjnych (z udziałem m.in. ministra Skarbu – Aleksandra Grada), wysłuchaliśmy wielu wykładów.
Jak zwykle podobał nam się wykład Wojciecha Białka, który z jego typowym poczuciem humoru przedstawił prognozę sytuacji rynkowej. Przewiduje on w najbliższych latach dwa okresy recesji na giełdach. Pierwsza łagodniejsza, związana z hossą surowcową (5 na 6 ostatnich recesji w USA poprzedzone zostały silnymi wzrostami cen ropy naftowej), kolejna jednak poważniejsza. Uważa, że kolejna hossa powinna rozpocząć się w 2014 roku. Jeśli chodzi o aktualną sytuację to warte uwagi jest, iż mamy trzeci rok prezydentury Baracka Obamy, a prawie zawsze w tym czasie (przedostatni rok prezydentury amerykańskiego prezydenta) były wzrosty na giełdach.
Światowej sławy inwestor – Joe DiNapoli zaszokował wszystkich mówiąc, że 75% analizy technicznej nie nadaje się do niczego. Stwierdził też, że najważniejszy jest moment wejścia na rynek, a więc otwarcie pozycji. Nie sposób zlekceważyć takich wniosków 40-letniego doświadczenia DiNapoliego. Mieliśmy przyjemność porozmawiania z nim osobiście i oczywiście zrobiliśmy sobie pamiątkowe zdjęcia.
Ciekawy wykład przeprowadził Robert Gwiazdowski na temat ubezpieczeń społecznych, a więc ZUSu i KRUSu. Przedstawił liczby, mówiące, że nie warto likwidować KRUSu, bo żadnych oszczędności z tego tytułu nie powstanie. Podsumowując stwierdza, że nie ma co liczyć na ZUS i OFE, warto się samemu zabezpieczyć.
Poza tym było wiele ciekawych wykładów analitycznych przedstawionych m.in. przez Pawła Szczepanika, Pawła Danielewicza czy Marka Rogalskiego.
Trudno o wszystkim napisać, ale zostało przekazane bardzo wiele wartościowej wiedzy, ciekawych informacji, nowości, poznaliśmy wielu różnych inwestorów, rozmawialiśmy z wieloma menadżerami, prezesami spółek, dyrektorami firm… no i świetnie bawiliśmy się na imprezach wieczornych (m.in. na występie Marcina Dańca, zawodach strzelniczych czy parkiecie tanecznym).
Dla osób, które rozważają udział w kolejnych edycjach: zdecydowanie warto. Te Konferencje na stale wpisały się w nasz kalendarz.


Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Wyszukaj

Archiwa

Kategorie

Dla początkujących

Poświęć czas na poznanie sekretów inwestowania na rynkach i uwolnij się od finansowych zmartwień.

Zobacz więcej

Założyciele bloga MarketInwestor www.marketinwestor.pl nie ponoszą odpowiedzialności za decyzje inwestycyjne podjęte na podstawie informacji zawartych na blogu MarketInwestor, ani za szkody poniesione w wyniku decyzji inwestycyjnych podjętych na podstawie zawartości bloga. Treści tu zawarte nie są rekomendacjami w rozumieniu Rozporządzenia Rady Ministrów z dnia 21 kwietnia 2004 r,. w sprawie informacji stanowiących rekomendacje dotyczące instrumentów finansowych lub ich elementów.